Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Norsk hestesenter logo

Nyheter

Ridelærerstudiet var en av de tingene man måtte finne ut litt mer om i påskenøttene våre.

Påskenøtter

Tusen takk for den gode responsen på påskenøttene våre! Her finner du løsningene på oppgavene og navnet på vinnerene.

Illustrasjonsfoto.

Bruk av uteanlegget

Med varme i været og lyse dager er det fristende å bruke vårt uteanlegg - vi ber vi deg om å vurdere andre muligheter.

Sigrid Hotvedt trives godt på ridelærerstudiet. Bildet er fra en økt med terrengtrening i fjor høst.

Bli ridelærer du også!

Vurderer du å søke på ridelærerstudiet ved Norsk Hestesenter? Så bra! Våre studenter er ikke i tvil om at du burde søke, og Tone og Sigrid forteller deg gjerne hvorfor.

Fra hingsteutstillinga på Stav i 2019.

Oppdatering på årets hingsteutstillinger

Som tidligere omtalt har tiltakene som er satt i gang for å begrense spredningen av koronaviruset en stor innvirkning på årets hingsteutstillinger. Her følger en oppdatering på hva avlsorganisasjonene har vedtatt for de klassene som man tidligere ønsket å avvente noe med, samt andre tiltak knyttet til avlsarbeidet for dølahest, fjordhest og nordlandshest/lyngshest.

 

IMGP0339

Redusert bemanning framover

I dag trår permitteringene i kraft på Norsk Hestesenter, og vi arbeider derfor nå med redusert bemanning. 

Representanter for dølahesten, fjordhesten og nordlandshest/lyngshesten.

Nøkkeltallsrapporten for 2019

Rapporten "Nøkkeltall om de nasjonale hesterasene" for 2019 ligger nå ute, og denne gir en samlet oversikt over status for våre nasjonale raser. Vi håper rapporten vil være nyttig og interessant for mange!

Torild Jacobsen er ny styreleder ved Norsk Hestesenter. Foto: Fylkesmannen i Innlandet

Ny styreleder

Landbruks- og matdepartementet har oppnevnt Torild Jacobsen som ny styreleder ved Norsk Hestesenter. 

Norsk Hestesenter
Starumsvegen 71
2850 Lena
Tlf.: 611 65 500
Org.nr.: 963 939 507